SSS

PT ile çalışmanın faydaları nelerdir?

  • Personal trainer, istek ve ihtiyaçların doğrultusunda (sağlıklı kilo vermek, sağlıklı kilo almak, vücut geliştirmek, ağrıları azaltmak vb.) sana özel bir program hazırlar, sakatlanmayacak şekilde sınırlarını zorlar ve spordan tam verim almanı sağlar. Personal trainer, bu yolculukta sana daima yardımcı olur.
  • Personal trainer motivasyonunu yükseltmene yardımcı olur. Kendi başına spor yaparken seni spordan alıkoyan birçok etmen Personal Trainer sayesinde minimuma indirgenir.
  • Personel trainer motivasyonun her düştüğünde seni toparlayacağı için spor ertelenmemiş olur. Bu da bir süre sonra sana spor alışkanlığı kazandırır.
  • Spor konusunda güncel bilgileri daima takip eden Personal Trainer, bilgi ve deneyimlerini sana aktarmak için hazırdır.
  • Bedeni, hareketi ve durulması gereken yeri iyi bilen Personal Trainer olası sakatlanma riskini en aza indirir.

Fonksiyonel fitness nedir?

EVO GYM’de fitness üyeliğinde ağırlık olarak fonksiyonel fitness programları uygulanmaktadır. Fonksiyonel fitness, temel olarak vücudumuzun işlevsellik kazanmasını hedef alan bir antrenman sistemidir. Kuvvet, esneklik, mobilizasyon, koordinasyon, denge ve motor becerileri gibi parametrelerin gelişmesine önemli katkısı vardır. Aynı zamanda birçok kas grubunu bir arada çalıştıran antrenmanlardır. Günlük faaliyetleri kolaylaştırmaya, vücudun genel işlevini iyileştirmeye, vücut duruşunu geliştirmeye büyük katkısı bulunur.

Atletik performans eğitimi nedir?

Atletik performans eğitimleri amatör ya da profesyonel sporcuların performanslarını elit seviyede arttırmaya yönelik eğitim tipidir. Atletik performans eğitimlerinde, sporcuların dinamik ve statik postür analizi, kuvvet testi, kardiyovasküler dayanıklılık testi, çeviklik testi ve sürat testlerini göz önünde bulundurarak eksikliklerine ve ihtiyaçlarına yönelik antrenman programları hazırlanır.

Neden atletik performans eğitimi?

Atletik performans eğitimi sporcuların müsabakalarda daha yüksek performans göstererek rakipleri karşısında bir adım öne geçmelerini sağlamaktadır. Bunun yanında sporcuların sezon araları ve sezon içinde her zaman hazır olmalarını sağlar. Atletik performans eğitimleri sporcuların sakatlanma risklerini düşürmektedir.

Spora gelirken yanımda ne getirmeliyim?

Rahat hissettiğin, hareketi kısıtlamayan spor kıyafetleri öneririz. Spora gelirken koşu, basketbol, futbol ya da tenis ayakkabısı yerine training ayakkabılarını (yarı sert tabanlı) tercih etmen bizimle geçireceğin sürede daha iyi sonuç almana yardım edecektir. Dışarıda spor yaparken giydiğin ayakkabılar hijyen ve zemine tutunma açısında salon kullanımına uygun değildir. Bu yüzden sadece salonda giydiğin ayakkabınla seni EVO GYM’e bekliyoruz.

Soyunma odası ve dolap var mı?

EVO GYM’de kadın ve erkek soyunma odaları bulunmaktadır.

Ayrıca kilitleme sistemi mevcut dolaplarımız vardır. Salondan çıkarken kullanılan dolapların anahtarları üyeler tarafından “Kullanılmış dolap anahtarı” kutusuna atılmaktadır. Böylelikle bir sonraki üyenin kullanımı öncesinde dolaplar dezenfekte edilmektedir.

Antrenman programı yazılıyor mu? Yazılıyorsa ücretli mi?

İlk antrenman programın spora başlamadan, gerekli ölçümler (boy, kilo, yağ oranı vb.) yapıldıktan sonra senin spordan beklentine göre hazırlanır. Bununla birlikte, her 10 antrenman sonunda antrenman programları PT’ler tarafından değerlendirilir ve gerekiyorsa yeni antrenmana geçilir. Eğer gerekli görülürse 10 dersin bitmesini beklemeden de antrenman programın değiştirilebilir. Antrenman programlarının ayrıca bir ücreti bulunmamaktadır.

Salonda cafe ve yemek hizmeti var mı?

EVO GYM’de kendine özgü tasarımıyla vakit geçirebileceğin, antrenman öncesinde yiyebileceğin atıştırmalıklar, antrenman sonrasında ise diyetine uygun yiyebileceğin sağlıklı yemekler ve salatalardan oluşan menüsüyle bir cafe mevcuttur. Biz ona EVO CAFE diyoruz.

Herhangi bir soru ve görüş için ne yapmalıyım?

Aklına bir şey takıldığı zaman ister 0533 371 17 08 no’lu telefonumuzdan, istersen de info@evogymm.com adresinden bize her zaman ulaşabilirsin.

Salonda temizlik koşulları nasıl?

EVO GYM kendi bünyesinde bulundurduğu ileri teknoloji ürünü olan ULV cihazı ile iki günde bir dezenfekte edilmektedir. EVO GMY’e girerken galoş giyilmesi mecburidir. EVO GYM içinde yeterli sayıda dezenfektan ünitesi bulunmaktadır. Kısacası biz senin sağlığınız için her şeyi yapıyoruz.