Yüzme Havuzu Ankara – Yüzme Dersi Ankara

  Yüzme havuzu Ankara, yüzme, vücuttaki farklı kas gruplarını çalıştıran, güç ve dayanıklılık isteyen bir spor aktivitesidir. Bu nedenle, her antrenmanda, hem yağ yakılır hem de kas kütlesi artırılır. Yüzme, özellikle kas ve iskelet sisteminin korunmasında, en etkili sporlardan biridir. Bunun yanı sıra, suyla temas etmek, kişilerde rahatlama hissi yaratarak, stresi azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenlerle, yüzme; spor, tedavi ve rehabilitasyon amacıyla, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

  EVO GYM, ferah ve aydınlık yüzme havuzu Ankara ve profesyonel yüzme eğitmenleri sayesinde, yüzmeden en yüksek verimi almanıza hem de günün en keyifli saatlerini geçirmenize yardımcı olur.

  Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

  Yüzerken, vücudumuzda bulunan tüm kas sistemleri çalışır. Su, havadan 800 kat daha yoğun bir ortamdır. Bu nedenle yüzerek ilerlemek için yapılan suyu çekme ve itme hareketleri, kırmızı ve beyaz kas liflerinin çalışmasını sağlar. Hem kırmızı, hem de beyaz kas liflerini çalıştıran yüzme, bu yönüyle diğer birçok spor faaliyetinden ayrılmaktadır. Vücuttaki tüm kas sistemlerinin, düzenli olarak çalıştırılması, kişinin kas yoğunluğunda artış sağlar. Kas yoğunluğu fazla olan bir beden ise, daha dirençli sağlıklı ve fittir. Kas yoğunluğunun artması ile sıkılaşan beden, daha zinde, formda ve çekici görünür.

  Yüzme Kilo Verdirir Mi?

  Yüzme, düzenli olarak yapıldığında kilo verdirir. Aynı zamanda, incelmenize ve daha sıkı, formda bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte yüzme, zihni düzenlemek için de en iyi sporlardan biridir. Sürekli olarak hedefe odaklanmış bir şekilde yüzmek, hem fiziken hem de ruhen daha güçlü olmanıza, yaşamınıza renk katmanıza ve kendinizi daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olur. Özellikle çocukluk döneminde başlanan yüzme sporu, ilerleyen dönemde ciğerlerin gelişimi ve kalp- damar sağlığı için de oldukça önemlidir.

  Yüzmenin Kalp ve Damar Sağlığına Faydaları

  Yüzmek, kalp sağlığı ve kan dolaşımı üzerinde de oldukça önemli etkilere sahiptir. Vücudun, su içinde yatay pozisyonda durması, kalbin tamamen kan ile dolmasını sağlar. Bu sayede, kalbin tek bir atımı ile vücuda, çok daha fazla kan pompalanır. Beden kısa süre içerisinde güçlenir ve daha hızlı, çevik bir yapıya kavuşur.

  Düzenli yüzme antrenmanı, kalp odacıklarının hacminin büyümesine katkı sağlar. Kalp odacıklarının hacminin genişlemesi ile kalbin kapsayabildiği kan miktarını artırır. Düzenli yüzme antrenmanı yapan kişilerde, kalp kaslarında kuvvetlenme, kalınlaşma ve gelişme ortaya çıkmaktadır. Yüzmenin kalp üzerindeki bu olumlu sonuçları, vücuda pompalanan kanı da etkilemektedir. Kalp tarafından vücuda pompalanan kan, daha güçlü bir şekilde vücuda dağılır.

  Yüzmenin Solunum Sistemi Üzerindeki Faydaları

  Suda gerçekleştirilen yüzme antrenmanı ile harcanan efor, vücudun oksijen gereksinimini artırmaktadır. Solunum sistemi, vücuttaki bu gereksinim artışına yanıt vererek, daha aktif hale gelir. Dokularda, oksijen miktarına duyulan ihtiyacın artması, solunum sisteminin vücuda aldığı oksijen miktarını da artırmaktadır. Hatta bu oksijeni dokulara taşıyan dolaşım sistemi de, bu durumdan olumlu yönde etkilenir. Hücrelere oksijen taşınmasında görev alan vücuttaki tüm sistemler, daha aktif bir şekilde çalışmaya başlar.

  Ankara EVO GYM Yüzme Kursu

  EVO GYM, çocuk ve yetişkinler için farklı Ankara yüzme kursu seçenekleri sunar. Bireysel ve grup dersleri ile Ankara’lı yüzme severleri, suyla buluşturmayı hedefliyoruz. Siz de, size özel yüzme derslerimiz sayesinde, suyun bedeninizde yaratacağı rahatlamayı günlük yaşamınızın bir parçası hâline getirebilirsiniz. Yüzme sporunun, kişisel sağlık üzerinde yarattığı tüm olumlu deneyimleri keşfedebilirsiniz.

  Ankara Yüzme Havuzu

  EVO GYM, 20×8 metre boyutundaki, ferah yüzme havuzu Ankara ile yüzme keyfini yaşamak isteyen tüm misafirlerine hizmet sunmaktadır. Havuzumuz özel olarak, yukarıdan ışık alacak yapıda tasarlanmıştır. Böylece ferah ve aydınlık bir ortamda yüzerek, antrenmanlarınızdan daha fazla keyif alabilirsiniz. Dilerseniz yüzerek vücudunuza harika bir iyilik yaptıktan sonra, özel olarak tasarlanmış terasımızda güneşlenmenin tadına varabilirsiniz. Sizler için sunduğumuz, bireysel veya grup yüzme derslerine katılabilir; yıllık havuz üyeliği seçeneğimiz avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Aylık ve yıllık üyelik fiyatlarımız ve tüm merak ettikleriniz için bize 0533 371 17 08 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.