Spor Merkezi Ankara

Spor merkezi Ankara, spor, belli kural ve teknikler çerçevesinde, bireysel veya takım halinde yapılabilen, bedensel gelişim için yararlı faaliyetlerdir. Spor; kişisel gelişim, eğlence ve rekabet amaçlı yapılabilir. Bireylerin spor yapabilmesi için gerekli donanıma sahip, duş alanları, soyunma odaları ve düzene sahip alanlar ise spor merkezleridir. Spor Merkezi Ankara, içerisinde genellikle birden fazla spor yapılabilir. Yüzme, fitness, vücut geliştirme, box, kick box gibi sporlar için kullanılabilirler. Spor merkezlerinin en büyük avantajı ise personal trainer olarak adlandırdığımız, kişisel antrenörler sayesinde, en verimli şekilde spor yapabilmenizdir.

Ankara’da bulunan EVO GYM, sizlere rahat, güvenli ve konforlu bir spor imkânı sunmak için özel olarak tasarlanmıştır. EVO GYM ayrıcalığıyla;

 • Camlarla çevrili, ferah yüzme havuzunda yüzmenin keyfine varabilir,
 • Yüksek tavanlı ve geniş cardio ve fitness alanımızda rahatça hedefinize odaklanabilir.
 • Kick box için özel olarak tasarladığımız alanımızda antrenman yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Tüm bu süreçte, deneyimli personal trainer kadromuzdan destek alabilir hatta ücretsiz diyetisyen hizmetimiz sayesinde, spor düzeninize en uygun beslenme alışkanlıklarını kazanabilirsiniz.

Spor Merkezi Ankara

Spor kelimesi, Latince “dağıtmak, birbirinden ayırmak” anlamına gelen,  “disportare” veya “desport” sözcüklerinden gelir. Günümüze, ilk hecesi aşınarak “sport” biçiminde ulaşmış ve Türkçeye de, “spor” olarak geçmiştir. Bedensel ve zihinsel gelişim sağlayan, eğlenme veya yarışma amaçlı aktivitelerdir. Spor, hem fiziksel, hem de ruhsal sağlık açısından oldukça etkilidir. Aynı zamanda, geçmişten günümüze sosyal bir kaynaşma aracı olarak da kullanılmaktadır.

Her bireyin, spor yaparken beklediği, hedefledikleri farklıdır. Kilo vermek, bedensel dayanıklılığı artırmak, günlük hayatın stresinden kurtulmak veya yarışmalara katılmak amacıyla spor yapılabilir.

Günümüzde spor yapmak isteyenler için başta fitness olmak üzere birçok alternatif bulunmaktadır. Her sporun kendine özgü bir çalışma disiplini vardır. Bu nedenle kişiler spor salonlarında, farklı sporları deneyimleyerek, kendilerine uygun sporu seçebilirler.

Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak spor yapmak, sağlığımızı korumamızı sağlar. Üstelik bu sadece fiziksel sağlık ile kısıtlı değildir. Spor sürecinde hem fiziksel hem de zihinsel gelişim sağlanır. Spor esnasında salgılanan hormonlar, zihnimizi düzene sokmamıza ve günlük hayatın temposuna uyum sağlamamıza yardımcu olur.

Düzenli spor yapmanın faydaları:

 • Gün içerisinde yaşanan gerginliklerden düşünceleri uzaklaştırmak ve stresi azaltmak mümkündür. Ayrıca egzersiz yapmak vücutta, serotonin ve norepinefrin hormonlarının salgılanmasını sağlar. Böylece, beyin daha duyarlı hale gelir; depresyon ve anksiyete riski azalır.
 • Vücuttaki endorfin üretimi artar. Böylece, ağrı algısı azalır ve olumlu duygular pekiştirilir.
 • Kişinin ideal kilosuna ulaşmasına ve bu kiloyu korumasına yardımcı olur.
 • Metabolizma hızı artar
 • Vücuttaki yağ oranı azalır ve kas oranı artar.
 • Yapılan egzersizler ile kasların amino asitleri absorbe etme gücü artırılır. Böylece kas ve kemikler güçlenir. Özellikle kadınlarda, ilerleyen yaşlarda sıklıkla görülen kemik erimesi (osteoporoz) önlenebilir.
 • Vücuttaki enerji seviyesi artar. Bedensel yapının güçlenmesi ve stresin azalması gibi etkenlerle, yorgunluk hissinin azalmasını sağlar.
 • Spor yaparken koyulan hedefleri gerçekleştirebilmek, kişilerin kendine duyduğu güvenin artmasını sağlar. Daha fit, sağlıklı ve estetik bir bedene sahip olmak da özgüven üzerinde olumlu etkiye sahiptir.
 • Düzenli spor yapmak, uyku düzeni üzerinde de etkilidir. Enerjinin harcandığı, hareketli bir günün ardından kişiler, daha rahat uyuyabilmekte ve daha dinç uyanabilmektedir.

Spor Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Elbette sporun bu olumlu etkilerini hissedebilmeniz için spor yaptığınız ortamda rahat hissetmeniz gerekir. İyi bir spor salonu, öncelikle kendinizi spora hazırlamanıza olanak vermektedir. Biz, EVO GYM olarak, cafe bölümümüzde hem spor öncesi hem de spordan sonra, tüm müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışırız.

Aynı zamanda kişi kendi eşyalarını rahatça bırakabilmeli, kendini güvenli hissetmeli ve spor salonunun hijyenine güvenmelidir. Özellikle yüzme havuzu olan spor salonlarında, hijyen ve duş olanakları kesinlikle değerlendirilmelidir.

Ankara EVO GYM Spor Merkezi

EVO GYM; yüzme havuzu, kardio, fitness ve kick box alanı ile tüm sporseverlere hizmet vermekte olan bir spor merkezidir. Düzenli olarak temizlenen ve dezenfekte edilen salonumuz,  kadın ve erkek soyunma odaları ile birlikte kilitli dolaplara sahiptir. Bu sayede rahatlıkla ve güvenle kendinizi verimli bir spora hazırlayabilirsiniz.

EVO GYM’de fitness, kickbox ve yüzme özel ders üyelikleri, yıllık salon üyeliği ve havuz üyeliği fırsatları ile keyifli bir spor deneyimi sizleri bekliyor. Merak ettiğiniz her konuda ve fiyatlarımızı öğrenmek için bize 0533 371 17 08 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.