Personal Training Çayyolu – PT Çayyolu

Personal training Çayyolu özel bir eğitmen eşliğinde, kişinin kendine özel egzersizlerle çalıştığı egzersiz programıdır. Personal training antrenmanlarında, alanında uzman bir personal trainer, kişiye yardımcı olur. Her hareketin önemli noktalarını, hareketleri ne sıklıkla yapması, ne kadar dinlenmesi gerektiğini gösterir. Böylece egzersizlerden alınan verim artar. Aynı zamanda kişi tamamen kendine uygun hareketlerle çalışır. Bu, özellikle diz sakatlığı vb. rahatsızlıkları olan kişiler için de önemli bir artıdır. Personal training programları, hem egzersizlerin kalitesini artırır hem de motivasyonu yükseltir. Kişi, personal trainer sayesinde gelişim sürecini çok daha rahat görebilir. Güvendiği bir kişiye, istediği her şeyi danışabilmenin konforunu yaşar.


EVO GYM’de personal training süreci; kişinin vücut yapısını anlamak için gerekli ölçümlerin yapılmasını, personal trainer ile yapılan egzersizleri ve elbette kaliteyi içerir. Aynı zamanda bu süreçte, uzman diyetisyenlerimiz tarafından size özel bir diyet listesi de hazırlanabilir ve spor, hayatınızı değiştiren bir alışkanlık hâline gelebilir!

Personal Training Nedir?

Personal training Çayyolu kişinin fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olması için kendi hedefleri ve vücut yapısı doğrultusunda hazırlanan bir egzersiz programıdır. Bu süreç, “personal trainer” dediğimiz, özel ve deneyimli eğitmenler tarafından yürütülür. Personal training sürecinde, eğitmen her daim kişinin yanındadır. Egzersizleri nasıl yapması gerektiğini göstererek, kişiye rehber olur. Aynı zamanda sporu destekleyecek yaşam alışkanlıkları konusunda yönlendirmeler yaparak, sporun her yönden desteklenmesini sağlar. Kişinin gelişim sürecini takip eder ve bu doğrultuda training programını yenileyerek, spordan en yüksek verimin alınmasını sağlar.

Personal Training Avantajları Nelerdir?

Tek tip antrenman programları her zaman başarılı sonuçlar vermeyebilir. Her bireyin yağ ve kas oranı, günlük hareket miktarı değişkendir. Bu nedenle ihtiyacı olan antrenman planı da farklı olmalıdır. Personal training hizmetiyle size eşlik edecek deneyimli sporcular, antrenmanlardan daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Sizinle zaman geçirerek, vücut yapınızı en iyi şekilde analiz eder ve ihtiyaçlarınıza uygun programı sizin için hazırlar.

Personal training’in faydaları:

Egzersiz programı kişiye özeldir

Her birey, farklı fiziksel özelliklere ve vücut yapısına sahiptir. Egzersiz programlarından alınacak fayda da herkes için farklı olabilir. Kişinin beden yapısına, vücut kitle indeksine, günlük alması gereken besinlere ve yakılması gereken kalori miktarına özel olarak hazırlanan bir program, başarının anahtarıdır. Personal training tüm bu faktörleri teker teker değerlendirerek dikkat çekici, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur.

Hedefinize ulaşmanız için etkili bir yoldur

Spora başlamaya karar veren çoğu kişi, bedeninde değiştirmek ve geliştirmek istediği noktaları kolayca ortaya koyabilir. Fakat bu değişime nasıl ulaşılacağı konusu, çoğu zaman profesyonel destek almayı gerektirir. Uzman eğitmen eşliğinde belirlediğiniz antrenman programı, hedefinize odaklanmanızı sağlar.

Gelişiminizi takip etmeniz kolaylaşır

Personal training programlarına başlarken kişinin fiziksel durumu, kilosu, yağ ve kas oranı gibi ölçüler kaydedilir. Bu kayıtlar, EVO’nun alanında uzman personal trainer ekibi tarafından belirli aralıklarla kontrol edilir. Gelişim hızının takip edilmesi, zamanınızı daha verimli kullanmanızı sağladığı gibi, enerjinizi doğru yönlendirmenizi de kolaylaştırır.

Sporu hayatınıza adapte etmeniz mümkün olur

Spora başlamak isteyen çoğu kişi, zaman darlığını ve yoğun çalışma temposunu öne sürerek spora başlamayı erteler. Bu nedenle, egzersiz yapmak isteyen kişiler için zamanın verimli kullanılması çok önemlidir. Personal trainer ile birlikte spora ayıracağınız vakitleri belirlemeniz, günlük hayatın temposundan arta kalan zamanınızı verimli kullanmanız için önemlidir. Bu sayede, boş vakitlerinizi en etkili şekilde değerlendirebileceğiniz bir program oluşturmanız sağlanır.

Devamlılık ve süreklilik kazandırır

Spora başlama kararı, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için ilk adımdır. Egzersizlerin devamlılığını sağlamak ise amacınıza ulaşmanızdaki en önemli yoldur. Bu noktada kararlılık çok önemlidir. Bununla birlikte, spora düzenli bir şekilde devam etmek de antrenman programından alacağınız faydayı en üst düzeye çıkarmanız için gereklidir. Fakat bireysel olarak spor yapan kişiler, bazen bu kararlılığı ve düzeni devam ettirmekte zorlanır. Profesyonel bir eğitmenin yönlendirmesi ve takibi, hedefinize kararlı bir şekilde ilerlemenize yardımcı olur.

Motivasyon sağlar

Spora başlayan herkes, zaman içinde bedensel ve psikolojik değişimini görmek ister. Ancak bu değişim, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Metabolizması hızlı, spor geçmişi olan ya da fiziksel olarak yatkın olan kişilerde bedenin güçlenmesi daha hızlı olabilir. Ancak vücudu spora alışkın olmayan kişilerde sporun etkileri zamanla ortaya çıkabilir. Bu süreçte, ne olursa olsun motivasyonu kaybetmemek gerekir. Personal trainer ile çalışmak, bedeninizin özelliklerini sürekli olarak hatırlamak ve ilerlemeniz hakkında uzman bir kişiden yorum almak için en iyi tercihtir.

EVO GYM’de Kişisel Eğitim

EVO GYM’in PT Çayyolu programları, başarı odaklıdır. Alanında uzman, profesyonel personal trainer kadromuz spor sürecinde konforlu olmanıza yardımcı olur. Bu süreçte dilerseniz, ücretsiz diyetisyen hizmetimizden de yararlanarak, spordan alacağınız verimi artırabilirsiniz.

EVO GYM, Ankara’da, temiz ve konforlu bir spor ortamı sağlayarak, bedenini geliştirmek ve güçlenmek isteyen herkese verimli spor ortamı sağlar. Düzenli olarak temizlenen, dezenfekte edilen salonumuz, kadın-erkek soyunma odalarımız, kilitli dolaplarımız ve ücretsiz antrenman planlamamız sayesinde keyifle spor yapmanıza yardımcı oluyoruz.

10 derslik, 20 derslik ya da yıllık spor salonu üyeliği fiyatlarımızı öğrenmek ve personal training hakkında tüm merak ettiklerinize yanıt bulmak için 0533 371 17 08 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.