Personal Trainer Ankara

Personal trainer Ankara; kişilere kendine özel spor programını belirleme konusunda yardımcı olan ve spordan daha yüksek verim alınmasını sağlayan rehberlerdir. Spor, yaşam kalitesini yükselten, fit ve estetik bir vücuda sahip olmanızı sağlayan bir rutindir. Ancak spor salonlarındaki aletlerden en iyi şekilde yararlanmak, vücudunuza uygun spor alışkanlıklarını kazanmak ve beslenmenizi de bu doğrultuda düzenlemek her zaman kolay olmaz. Kişinin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmamış bir egzersiz programı, bedeni zorlayarak sakatlanmalara bile neden olabilir. Bu nedenle fitness sporlarının mutlaka bir personal trainer eşliğinde yapılması gerekir.

EVO GYM olarak alanında uzman personal trainer kadromuzla, her yaştan kişiye, kendine uygun spor programını bulmasına yardımcı oluyoruz. Peki bu süreçte personal trainerlarımızın size sağlayacağı faydalar nelerdir? Personal trainer ile spor sürecinde sizi neler bekler?

Personal Trainer Kimdir? Ne Demektir?

Personal trainer’ı bir rehber olarak düşünebilirsiniz. “Kişisel antrenör” ya da “özel spor hocası” olarak da tanımlayabileceğimiz personal trainer, antrenörden farklıdır. Antrenörler, belirli bir spor branşında, sporcuyu eğiten ve branşın tekniklerini gösteren kişilerdir.

Personal trainer (PT) ise spor salonlarındaki fitness ekipmanlarını en iyi şekilde kullanabilen, bu konuda eğitim ve sertifika almış kişilerdir. Bu nedenle spor sürecinin her bireye özel olduğunu bilirler ve her bireyin kas-yağ yapısına, yaşam biçimine uygun spor programını hazırlarlar. Bu süreçte de yönlendirmeleri ve bilgileri sayesinde, spor yapacak kişilerin gelişim sürecine eşlik ederler.

Personal Trainer ile Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Personal trainer’ı bir öğretmen gibi düşünebilirsiniz. Personal trainer ile çalıştığınız süre boyunca her istediğinizi sorabilir, çalışma programınızı ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

En yüksek verimi alırsınız

Özellikle fitness sporunda ne kadar uzun süre antrenman yaptığınız kadar egzersizleri nasıl yaptığınız da önemlidir. Eğer bir hareketi yanlış açıda yapıyorsanız, hedeflediğiniz kas grubunu çalıştıramazsınız. Personal trainer, siz spor yaparken sizi gözlemler. Hatalarınızı teker teker düzelterek doğru kas gruplarını çalıştırmanıza yardımcı olur.

Vücudunuzu tanır

Personal trainer, spor programını hazırlamadan önce vücut kitle indeksinizi analiz eder. Vücut yapınızı tanır ve yaşam alışkanlıklarınızı öğrenir. Ofis ortamında çalışan bir kişi ile genç bir öğrencinin egzersiz programı elbette farklı olacaktır. Personal trainer tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak, tam da ihtiyacınız olan, sizi kademeli olarak zorlaacak egzersiz programını hazırlar.

Hedefinizi bilir

Personal trainer, kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine yönelik bir program hazırlar. Spora başlarken belirlediğiniz hedef sağlıklı kilo vermek ya da kilo almak, kas kütlenizi artırmak, yağ oranınızı azaltmak vb. olabilir. Personal trainer, bu hedeflerinize ulaşmanız için gerekli olan antrenmanları belirler ve bunları düzenli bir şekilde uygulamanızı sağlar.

Spor sürecinde daima yanınızda olur

İyi bir personal trainer, aynı zamanda etkin iletişim kurar. Sizi anlar ve yanında rahat etmenizi sağlar. Bilgi ve deneyimlerini size aktararak egzersizlerinizle ilgili merak ettiğiniz konularda sizi aydınlatır. Egzersizler ve yarattığı etkiler konusunda daha bilinçli olmak, farkındalığınızı ve isteğinizi artırır.

Gelişiminizi takip eder

Belirli aralıklarla vücut ölçüleriniz ve egzersiz programından aldığınız etki kontrol edilir. Kişisel antrenör, gerekli gördüğünde programı değiştirip düzenleyebilir. Bu sayede size hangi antrenmanların fayda sağladığını görerek, veriminizi artırmak için ne yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz.

Sağlıklı beslenme konusunda sizi yönlendirir

Eğer düzenli ve sağlıklı beslenmezseniz, sporun etkisini de göremeyebilirsiniz. Bu nedenle beslenme düzeninizin de tam olarak egzersiz programınızla uyumlu olması gerekir. Personal trainer, çalıştırdığınız bölgeye ve antrenmanın özelliğine göre beslenme düzeninizi de yönlendirir. Aynı zamanda EVO GYM’in ücretsiz diyetisyen hizmeti sayesinde de haftalık, sağlıklı bir beslenme programına sahip olabilirsiniz.

Motivasyon ve süreklilik sağlar: Egzersiz programına başlamak ve antrenmanlara devam etmek için kararlılığa ve motivasyona sahip olamak gerekir. Fakat motivasyonu korumak, tek başına spor yaparken mümkün olmayabilir. Personal trainer ile çalışmak sizi motive eder.

EVO GYM’de Personal Trainer Ankara

EVO GYM’de antrenman programına başlamadan önce; boy, kilo ve yağ oranı ölçümleri yapılır. Bu süreçte kişinin spordan beklentisini de değerlendiriyoruz. Böylece, her bir müşterimiz için en uygun antrenman programını, ücretsiz olarak belirliyoruz. Düzenli olarak temizlenen, dezenfekte edilen spor salonumuz, kadın-erkek soyunma odalarımız, kilitli dolaplarımız ve yıllık salon üyeliği avantajlarımız sayesinde sporu daha güvenli ve keyifli hâle getiriyoruz. Personal trainer fiyatları hakkında bilgi almak için 0533 371 17 08 no’lu telefondan bize ulaşabilir; spor salonumuzu ziyaret ederek, deneyimli PT’lerimizle tanışabilirsiniz.