Fitness Ankara – Fitness Salonu Ankara

Fitness Ankara; kelime anlamı olarak, sağlıklı yaşam ve fiziksel uygunluk anlamına gelir. Gündelik yaşamda ihtiyacımız olan zindeliği, esnekliği ve direnci sağlar. Aynı zamanda yaşam alışkanlıklarımızı düzene sokarak, daha disiplinli ve verimli bir yaşam sürmemizi sağlar. Fitness, alanında uzman ve deneyimli antrenörlerin hazırladığı program eşliğinde yapıldığında, spordan en yüksek verim alınır. Kişinin kendi vücut yapısına uygun, özel bir programla çalışması, kilo verme sürecini hızlandırır ve kas kütlesini artırır. Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin, herkes fitness yapabilir. EVO GYM’de, size özel hazırlanan fitness programları sayesinde, daha sağlıklı ve güçlü bir bedene sahip olabilirsiniz. EVO GYM’in alanında uzman personal trainerlarının size özel olarak hazırlayacağı programlar ile fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Fitness Nedir?

Fitness, kişilerin çeviklik, hız, güç, dayanıklılık gibi bedensel kabiliyetlerini geliştirmesi için yapılan egzersizlerdir. Fitness programına dahil edilen egzersizlerin amacı; gündelik hayat içerisindeki durum ve koşullara adaptasyon becerisinin geliştirilmesidir. Fitness antrenmanları ile kas yapınızı geliştirebilir; yağ yakarak zayıflayabilir ya da kilo alımını kolaylaştırabilirsiniz. Böylece hem daha sağlıklı, hem de daha estetik bir bedene sahip olabilirsiniz.

Fitness sporuna başlarken hedefinizin ne olduğunu belirlemek ve buna uygun egzersizleri programınıza dâhil etmek önemlidir. Antrenman programınız, profesyonel bir personal trainer tarafından; yaşınız, kilonuz ve vücut tipiniz dikkate alınarak hazırlanabilir. Fitness antrenmanları düzenli olarak yapıldığında, kilo alarak kas yapısını  geliştirmek ya da sıkılaşarak kilo vermek mümkündür.

Fitness ile Kilo Almak ve Kas Yapmak:

Eğer fitness sürecinde kilo almak ve kas yapmak istiyorsanız;

  • Size özel, ihtiyacınız olan besinlerle hazırlanmış sağlayan bir beslenme programı ve
  • Kas yapınızı geliştirmenize yardımcı olacak, antrenman ve ağırlık çalışmaları programınızın olmazsa olmazlarıdır

Fitness ile Zayıflamak:

Amacınız zayıflayarak ideal kilonuza ulaşmak ve daha sıkı bir vücuda sahip olmak ise;

  • Kardiyo antrenmanları ile kalori yakımı
  • İhtiyacınız olandan fazla kalori almanızı önleyecek, bilinçli bir diyet
  • Vücut yapınıza uygun bir ağırlık çalışması sayesinde hedefinize ulaşabilirsiniz.

Fitnessın Yararları Nelerdir?

Kardiyovasküler dayanıklılık, kişinin bir aktiviteyi ne kadar uzun ve hızlı sürede yaptığının ölçülmesiyle belirlenir. Fitness antrenmanları ile kardiyovasküler dayanıklılığı artırmak mümkündür. Bunun yanı sıra, kas gücü ve dayanıklılık da fitness antrenmanları ile artırılabilir. Kas gücü, bir kişinin ne kadar ağırlık hareket ettirebileceği ile hesaplanır. Kas dayanıklılığı ise aynı egzersizin kaç kere tekrarlanabileceği ile ilgilidir.

Fitness antrenmanları sayesinde, vücudun esnekliği de artar. Düzenli devam edilen antrenmanlar sayesinde denge ve hız becerileri gelişir.. Fitness antrenmanlarının en büyük avantajı; oldukça hızlı sonuç vermesidir. Eğer kişi beslenmesine dikkat eder ve egzersiz programını aksatmazsa, haftalar içerisinde vücudundaki değişimi fark edebilir. EVO’nun ücretsiz diyetisyen hizmeti, bu noktada spor salonumuzda yapacağınız egzersizleri destekleyebilir.

Fitness Ankara Nasıl Yapılır?

Ankara fitness antrenmanları; kişinin yaşına ve fiziksel yapısına göre planlandığında en iyi sonuçları verir. Bu nedenle fitness yapmanın en iyi yolu, personal trainer eşliğinde çalışmaktır. Bu süreçte hazırlanana egzersizler; ağırlık antrenmanları ve kardiyovasküler egzersizler olarak iki grupta toplanabilir;

Kardiyovasküler Egzersizler

Kısaca kardiyo olarak bilinen bu egzersizler, kalp ritmini hızlandırarak, tekrarlı ve yüksek eforlu hareketleri içerir. Kardiyo hareketleri, kalp-damar sistemimizi odak alır. Bu nedenle egzersizler, kas liflerini minimumda geliştirir. Ancak kişiye yüksek oranda kas dayanıklılığı ve kondisyon sağlar. İp atlamak, tempolu yürüyüş, koşu, bisiklet gibi kardiyo egzersizleri ise dolaylı yoldan, vücudun spesifik bölgelerindeki kasların gelişmesine yardımcı olur.

Ağırlık Antrenmanları

Bu antrenmanlar ile kasların güçlendirilip geliştirilmesi amaçlanır. Ağırlık antrenmanları, geliştirilmek istenen kas grubunun üzerinde yoğunlaşılarak yapılır. Aletli veya aletsiz olarak uygulanabilirler. Fitnessta, temel olarak, üç ağırlık antrenmanı bulunur. Bunlar; squat, bench pres ve deadlifttir. Bu egzersizler ile vücuttaki üç ana kas grubu olan bacak, sırt ve göğsün çalıştırılması sağlanır.

EVO GYM’de Fitness

EVO GYM, konforlu ve temiz bir ortamda spor yapmanızı sağlar. Salonumuz, düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. EVO GYM’in yüksek tavanlı, geniş ve ferah fitness alanında, siz de sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunduğumuz antrenman planlama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Aylık ve yıllık üyelik fiyatlarımız ve personal training hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için 0533 371 17 08 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.