EMS Ankara

EMS Ankara, elektriksel kas uyarımı olarak da bilinen; kasların uyarılmasını ve çalışmasını sağlayan özel bir uygulamadır. Düzenli spor yapmak, sağlıklı ve işlevsel bir bedene sahip olmanın ön şartlarından biridir. Bununla birlikte zaman ve emek isteyen sportif faaliyetler, özellikle de bazı yaşam tarzlarına sahip olan bireyler tarafından ihmal edilmektedir. Mesela yoğun bir çalışma hayatına sahip olan pek çok birey için spor yapmaya yeterli zaman bulamamaktadır. EMS olarak bilinen uygulama da genellikle bu kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Vücuttaki neredeyse tüm kas gruplarının uyarılmasını ve harekete geçirilmesini sağlayan bu uygulama sayesinde bireyler, yoğun sportif faaliyetler sonucu kazanabilecekleri kazanımları elde edebilirler. Üstelik bu uygulama sırasında kas yorgunluğu meydana gelmez. Kısa bir sürede ve yorulmadan vücuttaki pek çok kas grubu aktif bir şekilde çalıştırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Elektriksel kas uyarımı nedir?’’, ‘’EMS antrenmanının faydaları nelerdir?’’, ‘’EMS hangi durumlarda tercih edilir?’’ ve ‘’Elektriksel kas uyarım antrenmanı nasıl olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara EMS antrenmanı ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Evo Gym ile iletişime geçebilirsiniz.

EMS Nedir? EMS Ne Demek?

EMS, kasların; vücut yorgunluğu ve eklem zedelenmesi gibi durumlar olmaksızın uyarılmasını sağlayan özel bir uygulamadır. Klasik spor aktiviteleri sırasında kaslar, yoğun, uzun ve yorucu süreçler sayesinde çalışır. Pek çok birey de bu yüzden spor aktivitelerine gerekli zamanı ayıramaz. EMS antrenmanı ise kısa sürelidir, kas yorgunluğuna ve doku yıpranmasına yol açmamaktadır. Bu yüzden günümüzde, özellikle de yoğun bir çalışma hayatına sahip olan bireyler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

EMS Neden Yapılır?

EMS kasların güçlendirilmesi, kas gelişiminin hızlandırılması ve kasların iyileşmesi için yapılan özel bir uygulamadır. Bu uygulama bazı kas ve sinir hastalıklarına sahip olan bireylere özellikle önerilmektedir.

EMS Kimlere Yapılabilir?

EMS uygulaması, spor yapmaya uygun olan herkese uygulanabilir. Bununla birlikte özellikle de şu gruplarda yer alan bireylere EMS uygulaması önerilmektedir:

 • Hassas eklemlere sahip olan bireyler.
 • Hızlı bir vücut şekillendirme talep eden bireyler.
 • Kilo problemleri olan bireyler.
 • Yoğun bir çalışma hayatı olan ve hassas bir zaman planlaması olan bireyler.
 • Profesyonel sporcular.
 • Selülit sorunları olan bireyler.
 • Doğum sonrasında, gebelik sırasında kazanılmış olan kilolardan veya çatlaklardan kurtulmak isteyen bireyler.
 • Sırt, boyun ve bel ağrısı gibi problemlere sahip olan bireyler.
 • Obezite cerrahisi gibi operasyonlar geçirmiş olan bireyler.

Bu gibi gruplar EMS uygulaması sayesinde son derece önemli kazanımlar elde edebilirler.

Elektriksel Kas Uyarımının Faydaları Nelerdir?

Elektriksel kas uyarımının avantajları ve faydaları arasında şunlar yer alır:

 • Bütün kasların etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.
 • Kas gelişimine katkı sağlar.
 • Vücut şekillendirme faaliyetleri için faydalıdır.
 • Eklemlerin yıpranmasına yol açmaz.
 • Hızlı bir uygulamadır.
 • Kas yorgunluğuna ve kas ağrısına yol açmaz.

Elektriksel kas uyarım antrenmanlarının faydaları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir.

EMS Antrenmanı Zararlı Mıdır?

EMS uygulaması zararlı değildir ve herhangi bir tehlike barındırmamaktadır. Bu yüzden profesyonel sporcular, oyuncular ve iş insanları gibi yoğun bir çalışma hayatına sahip olan bireyler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

EMS Antrenmanı Ne Kadar Sürer?

EMS antrenmanları yaklaşık 25 dakika kadar sürer. 25 dakikalık seanslar halinde yapılan bu uygulama beli aralıklarla tekrarlanabilir. Bu kısa süreli antrenman sayesinde yaklaşık 4 saatlik fiziksel spor aktivitesinde elde edilebilecek kazanımlar elde edilebilir.

EMS Antrenmanı Nasıl Yapılır?

EMS antrenmanı kişisel antrenör eşliğinde yapılmaktadır. Bu süreçte birey, antrenör tarafından uygulamanın detayları hakkında bilgilendirilmektedir. Daha sonra ise bireye özel bir kıyafet giydirilmektedir. Bu kıyafet düşük frekanslı elektriksel sinyaller gönderme özelliğine sahiptir. Böylece antrenman süresi boyunca bireyin, uyarılması zor olan kasları bile etkin bir şekilde harekete geçirilebilmektedir.

Kişisel antrenörler gerek EMS uygulaması öncesi hazırlık gerekse de EMS uygulaması sonrası dinlenme süreçleri hakkında detaylı bilgilendirmeler yapmaktadır.

Ankara EMS Antrenman Fiyatları 2023

Ankara EMS fiyatları ve elektriksel kas uyarım ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Evo Gym ile iletişime geçebilirsiniz.