EVO GYM, soyunma odaları, cafe bölgesi ve ofis odaları hariç, sadece fitness alanı olarak 250 metrekarelik bir alana sahip. EVO GYM’de kapalı alanda aynı anda 40 kişiye hizmet verebilecek, minimum temasa uygun şekilde dizayn edilmiş bir alanımız bulunuyor. Fakat biz bu sayıyı 10-12 kişiyle sınırlandırdık. Pandemi devam ettiği sürece de aynı anda daha fazla üye kabul etmeyeceğiz.

EVO GYM’de temiz hava akımı çok fazla sayıda bulunan camlarla sağlanıyor. Bununla birlikte havalandırma sistemimiz içerdeki kirli havayı vakumlayıp dışarıdan temiz hava alıyor. Bu şekilde %100 hava değişimi yapabiliyor.

Salonun birçok bölgesine dezenfeksiyon istasyonları yerleştirdik. Girişte her üyenin ateş ölçümü yapılıyor, salona galoşsuz girmek yasak. Üyelerimiz kullandıkları dolapların anahtarını salondan çıkarken “kullanılmış dolap ünitesi”ne atıyor. Böylece bir sonraki üyenin kullanımından önce temizlik ekibimiz tarafından bütün dolap dezenfekte edilip, tekrar kullanıma açılıyor.

Normalde diğer salonlarda dışarıdan ULV cihazı kiralanarak yapılan dezenfeksiyon işlemini cihazı bünyemize katarak kendimiz yapıyoruz. ULV cihazı güçlü pulverize sistemi ile dezenfeksiyon kimyasalını daha çok alana yayarak, dezenfektanın sıkıldığı yerde 96 saate kadar aktif şekilde kalmasını sağlıyor. Bütün duşlar, soyunma odaları günlük, cafe bölgesi ve fitness alanı ise bu cihazla gün aşırı dezenfekte ediliyor. Yoğun kullanımın olduğu günlerin ardından ise bütün salon ULV ile dezenfekte edilerek güvenilir bir ortam sağlanıyor.

EVO GYM’de şanslı olduğumuz noktalardan bir diğeri de terasımızın olması. Ankara’da birçok yerde olmayan açık havada spor imkanı EVO GYM’de var. Personal Training (PT) salonları içinde Türkiye’de terasa sahip olan nadir salonlardan biriyiz. Terasımız 1500 metrekare. Terasta antrenmanlara uygun özel parkurlar kurduk. 2 ayrı zone oluşturarak üyelerin birbirleriyle temasını en aza indiriyoruz. EVO GYM’in hijyenik ortamında spor yaparken açık havanın da bütün yenileyici etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Eğitmenlerin antrenman sırasında maske takması zorunlu. Konu hakkında aşırı hassas olan eğitmenlerimiz sosyal mesafeye dikkat ederek antrenman yaptırıyorlar. Her eğitmen antrenman esnasında ve sonrasında kullanılan ekipmanları dezenfekte ederek bir sonraki üye için hazırlıyorlar.

Sonuç olarak, pandemiyle ilgili Bakanlığın verdiği kuralların hepsini sağlayıp, bunun da üzerine çıktık. Sağlığınızı tehdit eden Covid-19 salgın tehdidi riskini minimuma indirecek bütün önlemleri aldık. Geriye sadece sizleri salonumuzda ağırlayıp beraber spor yapmak kalıyor.